Тема досвіду: Використання інтерактивних технологій на уроках охорони праці

Об’єкт досвіду: Сусол Олена Миколаївна,1962 року народження, освіта – вища, закінчила Львівський політехнічний інститут, спеціальність за дипломом – Будівництво. Педагогічний стаж – 19 років

З 2003 року Сусол О. М. працює в Нетішинському професійному ліцеї

Кваліфікаційна категорія – Спеціаліст І категорії”

Адреса досвіду: 30100, Хмельницька область, м. Нетішин, пр-т. Незалежності, 2.

Роки вивчення та рік оформлення досвіду: 2012-2017 рр.

Досвідчений і вимогливий з високим рівнем професіоналізму педагог. Вміє зацікавити учнів своїм предметом, створює доброзичливий мікроклімат на уроці, забезпечує умови для засвоєння ними навчальних програм, згідно державних стандартів

Впроваджує інтерактивні технології навчання на уроках охорони праці, використання яких інтенсифікує та оптимізує навчальний процес, підвищує ефективність уроків охорони праці, формує в учнях компетентну та дієздатну особистість, підвищує мотивацію до навчання.

Використовує інформаційно-комунікативні технології, орієнтовані на реалізацію психолого-педагогічної мети навчання і виховання.

Велику увагу приділяє використанню мультимедійних презентацій на уроках, саме тому є автором навчально-наочного посібника з охорони праці, у якому міститься чотири презентації уроків на теми «Електричні травми, їх види», «Основні причини електротравматизму. Технічні заходи щодо захисту людини від ураження електрострумом», «Засоби надання першої допомоги. Медична аптечка її склад призначення, правила користування», «Вогнегасильні речовини та матеріали. Пожежна техніка для захисту об’єктів»; дві презентації з тем «Електробезпека» та «Перша допомога потерпілим».; навчальний посібник з теми «Основи пожежної безпеки» та «Вступний інструктаж з охорони праці для учнів».

Активізує самостійну роботу учнів, що веде до ґрунтовного засвоєння та закріплення знань, ставить проблемні завдання для учнів з подальшим його розв’язанням.

Відзначена грамотою за підготовку програмного засобу уроків охорони праці.

Є організатором загальноліцейного конкурсу «Кращий знавець правил охорони праці».

28.04.2015 Олена Миколаївна організувала та провела засідання обласної фахової секції викладачів предмету «Охорона праці»,

Великого значення надає використанню міжпредметних зв’язків, працює над комплексно-методичним забезпеченням предмету.

Сусол О. М. провела відкриті уроки на теми «Основні причини електротравматизму. Технічні заходи щодо захисту людини від ураження струмом», «Засоби надання першої медичної допомоги. Медична аптечка, її склад, призначення, правила користування», «Електричні травми. Їх види», «Вступний інструктаж - 2016».

Вивчає та впроваджує передовий педагогічний досвід колег області та України

Відзначається загальною культурою, високими моральними якостями.

З досвіду роботи викладача охорони праці Сусол Олени Миколаївни можна рекомендувати використання інтерактивних технологій на уроках охорони праці